Cihlová stěna v kuchyni. Je to dobrý nápad?

Cihlová stěna je krásná, léty získává přirozenou patinu, což jí na hodnotě pochopitelně přidává ještě více.

Plánujeme kuchyni do nového bytu. Zástěnu za kuchyňskou linkou bychom chtěli řešit obkladem z cihel. Jaké cihličky jsou pro tento účel dobré a jakou povrchovou úpravu máme zvolit pro snadnou údržbu? Varná deska bude indukční a stejný obklad chceme použít i za jídelním stolem. Velice vám děkuji za pomoc. Bronislava Č., Bratislava

Cihlový obklad krásně vynikne v industriálním stylu, osvěží minimalismus, pozvedne rustikální prostor, no a autenticitu dodá i venkovskému prostředí.

Minusy cihlové zdi v kuchyni

Jediným problémem v případě kuchyňské zástěny je, že cihly jsou nasákavé. To znamená, že v blízkosti sporáku, ve vašem případě indukční plotny, se může stát, že mastnota se na ní začne projevovat nepěknými fleky, které bude téměř nemožné odstranit.

cihlová stěna v kuchyni

Jak vytvořit cihlovou zástěnu

Pokud jste se však již rozhodli pro kuchyňskou zástěnu z cihlových pásků (jistě víte, že na zeď se nelepí celé cihly, ale jen nařezané pláty), musíte povrch hotového obkladu ošetřit impregnačním přípravkem pro odpuzování mastnoty a vody. Ten je dostupný také v hobbymarketech. Vytvoří jakýsi neviditelný film – glazuru, která cihlu konzervuje tak, aby se do ní mastnota nedokázala dostat. Pokud se vám do toho nechce, zkuste si prohlédnout keramické napodobeniny z lícových cihel. Spáry mezi cihlami i jejich barvu vybírejte tak, aby působily co nejpřirozeněji a co nejvíce nenápadně. Tloušťka spáry by neměla mít méně než 10 mm. Výhodou cihelného obkladu je také jeho odolnost proti ohni.

brick wall background.

Pokud si chcete krásu cihly pojistit bez impregnace, můžete na cihlový obklad za varnou deskou, případně po celé délce zástěny nechat připevnit skleněnou desku. Ta ji zcela jistě ochrání.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram