Vybíráme konferenční stolek z masivu

Konferenční stolek je důležitou součástí interiéru. Podle čeho si vybrat ten správný, aby nám zdárně sloužil?

Jak vybrat konferenční stolek

Tradičně jsme zvyklí mu říkat konferenční, ale správněji bychom ho měli spíše nazvat stolek odkládací. To je totiž jeho primární funkce, odkládání kávy, časopisu atd. Označení konferenční však pochází už z období 50 let a je dokonale zažité.

Konferenční stolek je základní součástí obývacího pokoje. Dnešní trh nabízí pestrou škálu tvarů, barev i materiálů. Je proto potřeba vybírat pečlivě, s perspektivou, že tento kus nábytku budeme potřebovat prakticky denně.

Zároveň bychom ho měli sladit se zbytkem interiéru. To znamená minimálně se sedací soupravou. Jestliže máme obývací pokoj propojený s kuchyní či jídelnou, tak samozřejmě například i s jídelním stolem.

Tvar

Klasické řešení reprezentují hlavně kulaté konferenční stolky. Nicméně příklon designového vkusu k minimalistickým liniím vzbudil i zájem i o hranatá provedení. Linie takového nábytku působí více ostře a hodí se hlavně do moderních interiérů.

Nevýhodou je hlavně to, že kulatý konferenční stolek potřebuje prostor. Zkrátka mu to víc „sluší“ jako efektnímu designovému solitéru. To nahrává pořízení právě spíše hranatého modelu. Pakliže vám nevyhovuje obdélník nebo čtverec, můžete jako kompromis zvolit ovál.

Rozměr

Rozměr konferenčního stolku bychom měli odvodit od plánovaného účelu využití. Pokud jste zvyklí si sem odkládat hodně věcí, budete zkrátka potřebovat úměrně velkou plochu. Totéž platí v okamžiku, kdy se u vás doma často potkávají návštěvy. Vyhradit každému hostu prostor sotva na hrneček s kávou, zatímco občerstvení už si musí držet v ruce, určitě není ideální.

Konferenční stolek by měl taktéž odpovídat svými rozměry sedačce a zbytku místnosti. Počítejte mezi ním a pohovkou s asi 20-40 cm prostoru. Výška by měla být podobná jako u sedací soupravy, aby bylo občerstvení na dosah ruky. Obvykle je to asi 50 cm.

Materiál

Volba materiálu předurčí především design, ale i celkovou odolnost a životnost nábytku. I v tomto ohledu trh nabízí velkou rozmanitost – sklo, kov, nejrůznější napodobeniny dřeva i dřevo přírodní neboli masiv.

Právě masivní konferenční stolky lze označit z této kombinace za ideální spojení dlouhé životnosti a atraktivního vzhledu. Dřevo je maximálně nadčasové. Mnoho lidí z něj má hlavně v propojení s moderním interiérem zbytečnou obavu.

Přímo ideálně jej lze propojit i s jinými materiály, primárně s kovem. Což ho spolehlivě zbaví rustikálního nádechu. Industriální konferenční stůl se pak jednoznačně hodí i do moderního interiéru.

Konferenční stolek z masivu je druhem nábytku, který spolehlivě přetrvá několik generací. V čase tak dospějete k tomu, že se vám původně vyšší počáteční investice nakonec jednoznačně vyplatila.

Materiál je navíc vysoce šetrný, a to jak k vašemu zdraví, tak i k přírodě. Česká značka Majstrštych kromě toho pro výrobu svého nábytku používá výhradně dřevo z lokálních zdrojů. Nákupem konferenčního stolu z masivu tak navíc podporujete i tradici tuzemského řemesla.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram