Jaké vlastnosti by měl mít spolehlivý nebankovní poskytovatel


V dřívějších dobách neměly nebankovní společnosti nejlepší pověst. S postupem času se ale jejich přístup změnil a z trhu byli vymýceni podvodníci. Společně se podíváme na to, jak by měl vypadat spolehlivý poskytovatel.

Prověřte si licenci a webové stránky

První věcí, na kterou byste se měli při vybírání poskytovatele své půjčky zaměřit, je licence od České národní banky. Dříve ČNB nebankovní společnosti nijak nekontrolovala, ale již několik let je tomu jinak. ČNB si totiž na podvodníky pěkně posvítila, a tím trh financí pořádně pročistila.

I nebankovní společnosti tedy nyní musí splňovat určitá kritéria. Licence tuto skutečnost potvrdí a vy se nemusíte bát podvodné firmy. Nespoléhejte ale jen na informace, které vám sdělí poskytovatel. Licenci si zkontrolujte i na webových stránkách České národní banky.

Také si pročtěte webové stránky samotného poskytovatele. Pokud zde dohledáte dostatečné informace o jednotlivých produktech a všem, co vás zajímá, je to též dobrým znamením.

Dostali jste na společnost doporučení

Někdo z vašich známých vám doporučil konkrétního poskytovatele? Neberte to na lehkou váhu. Téměř vždy je takovéto doporučení založené na vlastních zkušenostech, které jsou pouze kladné. Není nic jednoduššího využít služeb firmy, kterou někdo z vašich blízkých otestoval na vlastní kůži.

Známý poskytovatel = větší důvěryhodnost

Ano, každá společnost někdy začínala. Pokud ale máte strach, abyste zrovna vy nenarazili na podvodníka nebo nevýhodnou nabídku, zvolte známého poskytovatele s velkým množstvím (spokojených) klientů. Většinou to, že se společnost pyšní tak rozmanitou základnou zákazníků, svědčí o její dobré pověsti. Pokud by klienti nebyli dlouhodobě spokojeni, nebylo by jich tolik a o poskytovateli by se to vědělo. Případně by si na něj už dávno došlápla Česká národní banka nebo Česká obchodní inspekce.

Proč zvolit nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčka má celou řadu výhod. Nejen, že je dostupná téměř pro každého, ale její vyřízení bývá zpravidla daleko rychlejší a snazší, než můžete očekávat u půjčky bankovní. Pokud tedy potřebujete peníze ihned, může toto být ideálním řešením. Nebankovní společnosti nabízejí velké množství finančních a úvěrových produktů, mezi kterými si každý jistě najde ten svůj.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram