Malý byt o rozloze 16 m² si navrhla bez pomoci designérů

rafinovaně a prakticky, to už chce kumšt.

Sice malý, ale můj! Tak se na své první samostatné bydlení dívala majitelka Lenka, když v roce 2013 byt kupovala. „Už v té době jsem uvažovala i nad možností jeho pronajímání v budoucnosti, a tak jsem se snažila brát v úvahu i jeho plusy a minusy z pohledu potenciálního nájemníka,“ vysvětluje.

zařízení garsonky
Do malé a úzké chodby padne jako ulitá závěsná skříňka na boty. Pozor si dejte akorát na její hloubku. Šikovné a docela dostačující jsou ty kolem 20 cm.
Byt se nachází v šestipatrovém cihlovém domě, jako by vystřiženém z filmu Pelíšky. Z okna je výhled na koruny vysokých stromů, do rušnějšího centra města je to ovšem jen na skok. Vzhledem k tomu, že šlo o malý prostor, měla Lenka pocit, že není mnoho možností, jak byt zařídit a dispozičně vyřešit. Jelikož náklady na rekonstrukci chtěla udržet co nejníže, řekla si, že oželí řady designérů. Namísto toho hledala pomoc u své švagrové Moniky. „Hlavním požadavkem byla praktičnost skloubená s cenově dostupným designem,“ prozrazuje Lenka a dodává, že cílem bylo dosáhnout univerzálního designu – příjemného, ​​útulného a zároveň zajímavého interiéru, který člověka jen tak snadno neomrzí.

zařízení garsonky

Rekonstrukce trvala 5 týdnů. Stavaři museli prostor bytu doslova pitvat. Jelikož byt ze šedesátých let koupila Lenka v původním stavu, o překvapení bylo postaráno. „V podlaze jsme našli heraklitové desky s deseticentimetrovou vrstvou písku,“ říká a pokračuje s popisem prací. „Vybourali jsme otvor na dveře mezi chodbou a hlavním pokojem i koupelnou, aby byt získal vzdušnost.

Stylish scandinavian kid room. Design interior of childroom. Template Home decor concept.

Původně zde nebyla ani kuchyň, jen dvojplotna položená na zídce v šatníku. Kuchyňský kout s elektrickou dvouvařičem a lednicí jsem tedy navrhla do rohu pokoje a zídka v šatníku nechala vybourat, čímž se šatník zvětšil.“

Multifunkční místo

Multifunkční místo ke stolování a útulný pracovní koutek v jednom. Díky umístění poblíž okna má stůl dostatek denního světla i příjemný výhled.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram